Karantin darajasi belgilangan tumanlar va shaharlar
11 maydan boshlab O'zbekiston viloyatlari va shaharlari karantin darajasi bo'yicha tasniflanadi. Bu haqda Adliya vazirligi matbuot xizmati Maxsus Respublika komissiyasining bayonotiga tayanib xabar berdi.
8-may kuni mamlakatda hududlarni karantin darajasi bo'yicha tasniflash joriy etildi: infektsiya aniqlanmagan yoki bemorlarning to'liq sog'ayib ketgan joylarida "yashil" daraja, oxirgi 14 kun ichida virus aniqlanmagan, ammo bemorlar " sariq rang, infektsiya qayd etilgan mintaqalarda "qizil". Turli xil cheklovlar qo'llaniladi.

Районам и городам присвоили уровни карантина
С 11 мая районы и города Узбекистана будут классифицированы по уровням карантина. Об этом сообщила пресс-служба Министерства юстиции со ссылкой на заявление Специальной республиканской комиссии.
Классификация регионов по уровню карантина была введена в стране с 8 мая: в областях, где инфекция не была выявлена или пациенты полностью выздоровели, — «зеленый» уровень, там, где за последние 14 дней вирус не был обнаружен, но остаются больные, — «желтый», в регионах, где фиксируются случаи инфицирования, — «красный». В зависимости от уровня действуют разные ограничения.