Жорий йилнинг 18 декабрь куни Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида “Ўзбеккино” Миллий агентлиги ижодкорлари билан учрашув бўлиб ўтди
) Учрашувда қўмита президенти Рустам Шоабдураҳмонов, агентлик Бош директори Фирдавс Абдухолиқов, россиялик таниқли кинорежиссёр ва актёр Джаник Файзиев, продюсер Ойбек Файзиевлар иштирок этишди.
Мазкур учрашувда ўзбек спортининг ривожи, халқаро олимпия ўйинлари ҳамда жаҳон чемпионатларининг мутлоқ чемпионлари ҳақида бадиий фильмлар яратиш бўйича муҳокамалар бўлиб ўтди. Джаник Файзиев 2016 йили Рио-де-Жанейро шаҳрида бўлиб ўтган Олимпия ўйинларида ғолиб бўлган ўзбек боксёрлари ҳақидаги “Енгилмас” (режиссёр Акром Исаков) фильмини суратга олиш ҳақида сўзлади.
Рустам Абдураҳмонов ўзбек спортини жаҳонга танитган, 2019 йил ўзининг 70 йиллик юбилейини нишонлаган, ёшларга ўрнак бўлувчи кўплаб мусобақаларда ғолиб бўлган фахрий спортчи Руфат Рисқиев ҳақида алоҳида таъкидлаб, фильм яратиш бўйича фикрларини билдирди.
“Ўзбеккино” МА Бош директори Фирдавс Абдухолиқов спорт ҳақидаги “Енгилмас” фильмининг суратга олиш ишлари Ўзбекистонимизда бўлиши, унга профессионал актёрлар жамоаси танланиши, россиялик маҳоратли сценаристлар ва дизайнерлар кўмагидан фойдаланиш ҳақида таклифлар берди. Учрашув сўнгида, катта бюджетдаги “Енгилмас” кинолойиҳасини 2021 йилда тайёрлаш бўйича келишувлар тузилди.

На встрече приняли участие президент комитета Рустам Шоабдурахманов, Генеральный директор агентства Фирдавс Абдухаликов, известный российский кинорежиссер и актер Джаник Файзиев, продюсер Ойбек Файзиев.
На встрече были обсуждены вопросы создания художественных фильмов о развитии узбекского спорта, абсолютных чемпионах международных Олимпийских игр и чемпионатов мира.
Джаник Файзиев говорил о съемках фильма “Непобедимый” (режиссер Акром Исаков), который расскажет об узбекских боксерах, победивших на Олимпийских играх в 2016 году в Рио-де-Жанейро.
Рустам Абдурахманов особо отметил прославившего узбекский спорт на весь мир спортсмена Руфата Рискиева, который в 2019 году отметил свой 70-летний юбилей.
Спортсмен является победителем многих соревнований. Рустам Абдурахманов также высказал свое мнение по поводу создания фильма.
Генеральный директор «Узбеккино» Фирдавс Абдухаликов предложил снять фильм о спорте «Непобедимый» в Узбекистане, подобрать команду профессиональных актеров, привлечь опытных российских сценаристов и дизайнеров.
По итогам встречи были заключены соглашения о подготовке крупнобюджетного кинопроекта "Непобедимый" в 2021 году.